خبر خبر

مه آبادي در جريان بازديد از خبرگزاري فارس:
صنعت فرودگاهي را يک اقتصاد بدانيم/ ضرورت ثبت اقدامات مهم توسط رسانه ها
رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در جريان بازديد از خبرگزاري فارس، صنعت فرودگاهي را يک اقتصاد دانست و خواستار چنين نگرشي به اين صنعت شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، رحمت اله مه آبادی که همراه با یداله آقائی صائم(مشاور مدیرعامل و مدیر روابط عمومی)، حمیدرضا اکبری مقدم(مشاور و دستیار ویژه مدیرعامل) و عبدالرحیم کاشف علیپور(رئيس مركز وارسي پروازی و خدمات هوايي) به خبرگزاری فارس رفته بود، ابتدا با مسئولان ارشد این خبرگزاری از جمله پیام تیرانداز(مدیرعامل خبرگزاری فارس)، عباس درويش توانگر(قائم مقام خبرگزاري)، علی فروزنده(مدیرکل اقتصادی) و دکتر بیات(سردبیر اخبار داخلی) دیدار و گفتگو و سپس در مصاحبه اختصاصی با گروه اقتصادی این خبرگزاری شرکت کرد. مه آبادی و هیات همراه سپس از بخش های مختلف تحریریه خبرگزاری فارس دیدن کردند و ضمن آشنایی با خبرنگاران گروه های مختلف، با حوزه ها و روند کاری آنان از نزدیک آشنا شدند.

جایگاه مطلوب خانواده 800 نفری خبرگزاری فارس در عرصه رسانه های ایران

در جریان دیدار رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با مسئولان ارشد خبرگزاری فارس، ابتدا پیام تیرانداز، مدیرعامل خبرگزاری فارس، از این خبرگزاری به عنوان پرمخاطب ترین خبرگزاری کشورمان یاد کرد که حدود سه میلیون مخاطب فقط در سایت خودش دارد و این رقم جدا از مخاطبان فارس در عرصه شبکه های اجتماعی است.

وی با اشاره به روند تهیه خبر، گزارش و مصاحبه به صورت دقیق و سریع توسط خبرنگاران فارس در اقصی نقاط ایران و پوشش جامعی که در این عرصه دارند، جایگاه فارس در عرصه خبرگزاری های کشورمان را مطلوب توصیف کرد.

وی گفت: من معتقدم که در اینگونه دیدارها می تواند نکاتی مطرح شود که باعث تقویت رسانه و همچنین تکمیل عملکرد آنان شود.

وی همچنین به فعالیت 800 نفر در زیر چتر پوششی خانواده خبرگزاری فارس و عملکرد قابل ملاحظه دانشکده خبر این خبرگزاری اشاره کرد.

تیرانداز همچنین از راه اندازی "پلت فرم" جدید این خبرگزاری طی چند هفته آینده برای دریافت مطالبات مردمی و پیگیری آنها از مسئولان مختلف کشورمان خبر داد و گفت: در چنین شرایطی، به تعامل هرچه بیشتر با دستگاه های مختلف از جمله صنعت فرودگاهی احساس می شود، جایی که ممکن است خدمات ارزشمندی که ارائه می شود، کمتر دیده شود.

صنعت فرودگاهی یک اقتصاد است

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران نیز در این دیدار با اشاره به حقوق متقابلی که میان رسانه ها و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران وجود دارد و همچنین ضرورت شناخت چنین حقوقی، اظهار کرد: صنعت فرودگاهی را باید یک اقتصاد دانست و ضرورت دارد چنین نگرشی به این صنعت در کشورمان وجود داشته باشد.

مه آبادی افزود: ما در شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران شعاری نانوشته داریم مبنی بر اینکه "ما باید در پی اعتبار ملی و احترام بینالمللی باشیم." مهمترین ماموریت ما، حفظ میراث امام راحل است و رهبر معظم انقلاب، وفاردارترین فرد به این میراث است.

وی با بیان اینکه اکنون لازم است تا  به مردم گفته شود که چقدر راه را پیموده ایم، به پیشرفت های به دست آمده در حوزه هوانوردی اشاره کرد و با تشریح پیشرفت های حاصله در حوزه شبکه هوانوردی که منجر به کاهش مصرف سوخت، افزایش رضایت خلبان ها، کاهش زمان سفر و به ویژه صرفه جویی روزانه میلیاردها تومان در هزینه سوخت هواپیماها شده است، از تحولات قانونی ایجاد شده در حوزه صنعت فرودگاهی به عنوان یکی از مهمترین موفقیت ها طی سه سال گذشته نام برد. مه آبادی گفت: اکنون باید بررسی کنیم که همه این موفقیت ها در چه شرایطی به دست آمده است.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به مسئولان خبرگزاری فارس پیشنهاد داد که نسبت به ثبت و درج اقدامات مهم انجام شده در عرصه های مختلف توجه ویژه داشته باشند و گفت: چنین اقدامی به مدیریت دانش منجر می شود و باعث خواهد شد تا نه تنها نسل فعلی؛ بلکه نسل های بعدی هم از چنین منبعی بهره ببرند. اکنون کتاب خاطرات و راهکارهای مدیران موفق، در زمره بهترین کتاب ها قرار دارد و باید انسان ها و الگوهای موفق را به جامعه معرفی کرد.

در پایان این دیدار، مه آبادی از مسئولان خبرگزاری فارس دعوت کرد تا از مرکز کنترل فضای کشور بازدید کنند و از نزدیک با عملکرد متخصصان فرودگاهی آشنا شوند.

خبری که مه آبادی منتشر کرد

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در جریان بازدید از تحریریه خبرگزاری فارس، خبر بازدید خود و هیات همراهش از این خبرگزاری را که توسط سعید موذنی، خبرنگار تخصصی حوزه صنعت فرودگاهی این خبرگزاری تهیه و آماده انتشار شده بود، روی خروجی فارس قرار داد.

متن مصاحبه اختصاصی گروه اقتصادی خبرگزاری فارس با مه آبادی متعاقبا منتشر خواهد شد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط