خبر خبر

پیشرفت ۳۰ درصدی سوله ایران‌ایر در فرودگاه شهرکرد
مدیر فرودگاه شهرکرد از پیشرفت ۳۰ درصدی احداث سوله تجهیزات ایران‌ایر در فرودگاه این شهر خبر داد و گفت: این سوله ۲۰۰ متر مربع مساحت دارد که در سال ۹۶ آماده بهره‌برداری می‌شود.

سروش سلیمی شهرکی در گفت‌وگو با روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، توضیح داد: شهرکرد در ارتفاعات کوهستانی قرار گرفته که باعث شده است هر سال زمستان‌ سردی را تجربه می‌کند این در حالی است که تجهیزات شرکت‌های هندلنیگ در فضای آزاد قرار دارد و سرمای شدید منطقه به آن‌ها آسیب وارد می‌کند.

وی ادامه داد: برای حل این مشکل با استانداری رایزنی شد و استانداری هم ۱۸۰ میلیون تومان برای ساخت این سوله اختصاص داد. ما نیز مجوز در اختیار گذاشتن۲۰۰ مترمربع از اراضی فرودگاه را گرفتیم تا این موضوع هرچه سریع‌تر محقق شود.

به گفته مدیر فرودگاه شهرکرد، متولی ساخت این سوله استانداری است و اداره‌کل مسکن و شهرسازی استان ساخت و نظارت بر این سوله را برعهده دارد. اکنون ساخت این سوله ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در سال ۱۳۹۶ آماده بهره‌برداری می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر شرکت هواپیمایی ایران در فرودگاه شهرکرد پروازی ندارد اما خدمات هندلینگ به هواپیماهای شرکت‌های ماهان و زاگرس ارایه می‌دهد. ساخت این سوله قطعا به ارایه خدمات مناسب هندلینگ در فرودگاه کمک به سزایی می‌کند.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط