خبر خبر

مصاحبه‌هاي نوروزي با مديران فرودگاهي/ شهركرد
استقبال از مسافران نوروزي با خيال راحت!
مسئولان فرودگاه شهركرد با انجام يك اقدام اساسي و كليدي در سال 1395، با خيالي راحت به استقبال مسافران پروازهاي نوروزي مي‌روند.

به گزارش روابط‌عمومي شركت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران؛ مستندسازي اراضي فرودگاه و گرفتن سند تك برگ براي حدود 150 هكتار از اين اراضي و همچنين پيگيري گرفتن "بند دال" براي 190 هكتار از اراضي منابع طبيعي، بدون شك مهمترين اقدام انجام‌شده در فرودگاه شهركرد طي سال 1395 محسوب مي‌شود. اكنون با توجه به اين اقدام اساسي، مسئولان و كاركنان اين فرودگاه با خيالي راحت ويژه برنامه‌هاي نوروزي را اجرا مي‌كنند.

سروش سليمي، مدير فرودگاه شهركرد، در اين باره مي‌گويد: سال 1395 اقدامات مهم ديگري هم در اين فرودگاه انجام شد كه از جمله آنها مي‌توان به برقراري دو پرواز تهران به شهركرد و بالعكس در هفته و دو پرواز مشهد به شهركرد و بالعكس در هفته، پيگيري موضوع استقرار سيستم ايمني، پيگيري دريافت گواهينامه فرودگاهي و همچنين برقراري پرواز شبِ برنامه‌اي براي نخستين بار پس از 18 سال اشاره كرد.

وي از فضاسازي و زيباسازي فرودگاه به ويژه ترمينال آن، استانداردسازي تابلوهاي راهنمايي فرودگاه و پيگيري راه‌اندازي سيستم اطلاع‌رساني پروازي(FIDS) به عنوان ويژه برنامه‌هاي اين فرودگاه در نوروز 96 نام برد و درباره مهمترين برنامه‌هاي تدوين شده براي اجرا در سال 1396 گفت: قصد داريم افزايش پرواز به نجف، اهواز، كويت، عسلويه و بندرعباس را پيگيري كنيم. همچنين گرفتن گواهينامه فرودگاهي و فاز دوم مستندسازي اراضي فرودگاهي را هم در دستور كار داريم.

سليمي در پايان به نيازهاي اساسي اين فرودگاه اشاره كرد و گفت: افزايش طول باند پرواز و تهيه و نصب دستگاه ILS با توجه به محدوديت ديد و سقف پايين ابرها، نيازهايي هستند كه اميدوارم هرچه زودتر برآورده شوند.

گفتني است؛ فرودگاه شهرکرد به عنوان مرتفع‌ترین فرودگاه ایران در جنوب بام ایران و در فاصله سه کیلومتری جاده شهرکرد به فارسان واقع شده است. طرح مطالعاتی احداث فرودگاه شهرکرد سال ۱۳۷۲ آغاز شد و در سال ۱۳۷۳ پس از تملک اراضی و تکمیل مطالعات در سال ۱۳۷۴عملیات اجرایی شروع و در نهایت، سال ۱۳۷۸ با تکمیل عملیات اجرایی، فرودگاه عملیاتی شد. نخستين پرواز در تاریخ اول تیرماه سال ۱۳۷۸ توسط شرکت ایران ایرتور به مقصد تهران و اولین پرواز بین‌المللی در تاریخ سوم مهرماه سال ۱۳۸۱ به کشور کویت صورت گرفت.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط